یک چهارم ظرفیت سالن ۶ هزار نفری ساری به بانوان اختصاص یافت

به گزارش ایرنا، حسن کریمی صبح پنجشنبه در مراسم افتتاح سالن ورزشی ۶ هزار نفری ماهفروجک ساری که به نام سردار شهید سلیمانی نامگذاری شده است، افزود : یکی از ویژگی‌های این سالن ورزشی مجهز و استاندارد، اختصاص یک چهارم ظرفیت آن برای حضور بانوان در ورزشگاه است که همه تمهیدات لازم برای این منظور اندیشیده شده است.

وی گفت : از ۶ هزار صندلی ورزشگاه، یکهزار و ۵۰۰ صندلی به بانوان اختصاص دارد تا هر زمان که قرار است بانوان در این سالن حضور یابند شرایط لازم برای آن‌ها فراهم باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای حضور بانوان در این سالن راهرو و زیرساخت‌های خدماتی مناسب پیش‌بینی شده تا در زمان حضور آن‌ها مشکلی برای استفاده از زیرساخت‌ها و ورود به سالن وجود نداشته باشد.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری و اماکن ورزشی درباره مشخصات سالن ورزشی ۶ هزار نفری ماهفروجک ، توضیح داد : این سالن که به نام سردار شهید سلیمانی نامگذاری شده در زمین به مساحت ۷۵ هزار متر و زیربنای ۱۱ هزار و ۵۰۰ ساخته شده است.

وی افزود : چهار رختکن و ۷۵ فضای اداری برای عوامل اجرایی و کارکنان، ۶ هزار صندلی برای تماشاگران، فضاهای ویژه مانند جایگاه مناسب برای خبرنگاران و مهمانان و همچنین ۶ دستگاه هواساز و دو دستگاه چیلر برای تهویه مناسب هوا در این سالن ورزشی پیش‌بینی شد.

کریمی با بیان این که با بهره‌برداری از این ورزشگاه ، مازندران می‌تواند میزبان مسابقات بین‌المللی باشد، گفت : این ورزشگاه یکی از کامل‌ترین پروژه‌های ورزشی کشور و جزو بهترین پروژه‌های اجرا شده در کشور است.

یک چهارم ظرفیت سالن ۶ هزار نفری ساری به بانوان اختصاص یافت
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری و اماکن ورزشی: از ۶ هزار صندلی ورزشگاه، یکهزار و ۵۰۰ صندلی به بانوان اختصاص دارد.

وی افزود: در این سالن ورزشی از بهترین نوع پارکت موجود در جهان استفاده شد که مورد تایید فدراسیون‌های جهانی است. بنابراین برای میزبانی از مسابقات بین‌المللی در مازندران مشکلی نخواهیم داشت.

این مسئول تصریح کرد: از ۲۱ مدال طلا که در ادوار گذشته المپیک توسط ورزشکاران ایرانی کسب شد ، هفت مدال توسط ورزشکاران مازندران به دست آمد که نقش این استان در افتخارآفرینی‌های ملی برای کشور را نشان می‌دهد. بر همین اساس اجرای این پروژه‌های ورزشی در مازندران سرمایه‌گذاری مهمی برای توسعه ورزش کشور محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری و اماکن ورزشی گفت: سرانه ورزشی مازندران در حال حاضر ۱۳۰ سانتی متر مربع است که یک سوم آن در زمان دولت‌های یازدهم و دوازدهم ایجاد شده است.

ساخت سالن ورزشی ماهفروجک ساری از سال ۱۳۸۴ آغاز شده بود و به دلیل مشکلات اعتباری بهره‌برداری از آن بارها به تعویق افتاد ، اما در نهایت پس از ۱۶ سال با تأمین اعتبار و توجه ویژه دولت دوازدهم این پروژه بزرگ ورزشی توسط مهندسان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور تکمیل شد.

بهره‌برداری از این سالن ورزشی یکی از وعده‌های مهم دولت دوازدهم به مردم مازندران بود که با پیگیری‌های مستمر مسئولان این وعده در آخرین روزهای عمر دولت محقق شد.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

برد پرگل یاران «آزمون»؛ پیروزی آتالانتا با طعم صدر جدول

به گزارش ایرنا، هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ در گروه‌های …