کمیته ملی پارالمپیک هزینه خرید ویلچر را تقبل کرد

«عباس آقاکوچکی» روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اردوهای متوالی برای تیم بسکتبال با ویلچر در نظر گرفته شده اظهار داشت: این اردوها در ۲ بخش داخلی و خارجی است. تا کنون چهار دوره اردو داخلی در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان برگزار شده و دور پنجم اردوها نیز در قم برگزار می‌شود.  این اردوها تا اعزام ورزشکاران به توکیو ادامه خواهد داشت و می تواند زمینه را برای موفقیت بسکتبالیست‌های معلول فراهم کند. 

او با اشاره به اردو خارج از کشور تیم افزود: یک اردو تدارکاتی را در کشور ترکیه در دستور کار قرار دادیم و اگر مشکلی پیش نیاید تیم ۲۶ تیرماه به اردو اعزام خواهد شد. البته قبل از اعزام یک اردو در شهر قم برگزار می‌کنیم. در ترکیه سعی داریم دیدار تدارکاتی در دستور کار داشته باشیم تا ورزشکاران در شرایط مسابقه قرار بگیرند. 

آقاکوچکی گفت: تمرکز ما بر روی عملکرد بازیکنان است و تلاش داریم تا بهترین نفرات را گلچین کنیم. مجموعه بازیکنان بسیار خوبی در اختیار کادر فنی است و انتخاب آنان راحت نیست اما مجبوریم در نهایت ۱۲ نفر را به عنوان مسافران توکیو معرفی کنیم.

سرمربی بسکتبال با ویلچر با اشاره به کمک ۳۰۰ میلیون تومانی کمیته ملی پارالمپیک به ورزشکاران گفت: قرار است بعد از انتخاب ۱۲ نفر برتر این مبلغ بین آنان تقسیم شود تا بازیکنان بتوانند ویلچر استاندارد تهیه کنند. تمام مبلغ کمکی کمیته برای ورزشکاران است و کادر فنی نیز نمی‌تواند دخل و تصرفی در آن داشته باشد. این یک اقدام خوب و روحیه بخش در آستانه بازی‌های پارالمپیک بود.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

صالحی امیری: نباید انتظارات را از کاروان ایران در المپیک زمستانی بالا برد

به گزارش ایرنا، رضا صالحی امیری روز سه‌شنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی کودکان به …