چهار عضو کمیسیون ورزشکاران IOC انتخاب شدند

به گزارش ایرنا، پائو گسول بسکتبالیست تیم ملی اسپانیا، مایا والوشوفسکا دوچرخه سوار المپین لهستانی، فدریکا پلگرینی  المپین ورزشهای آبی (آکواتیکس) از ایتالیا و یوکی اوتا، قهرمان المپیکی شمشیربازی ژاپن بعنوان ۴ عضو کمیسیون ورزشکاران IOC تا المپیک ۲۰۲۸ لس آنجلس انتخاب شدند.

اعضای منتخب در کمیسیون صدای ورزشکاران در جنبش المپیک خواهند بود. از ۱۳ جولای لغایت آگوست ، ۶۸۲۵ ورزشکار در انتخابات کمیسیون ورزشکاران در بازیهای المپیک توکیو ۲۰۲۰ شرکت کردند که میزان مشارکت ۶۱.۲۷ درصد را نشان می داد.

این رقم یکی از بالاترین میزان مشارکت در تاریخ انتخابات کمیسیون ورزشکاران بود از نخستین دور آن در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا به شمار می رود. با تعبیه بیشترین صندوق اخذ رای، ورزشکاران این فرصت را داشتند که در ۱۱ مکان ، از جمله دهکده المپیک توکیو ، دهکده‌های رسانه ای و دیگر مکان‌های رسمی اقامت توکیو ۲۰۲۰ رای دهند.

در مجموع ۳۰ نامزد از ۳۰ کشور مختلف و نماینده ۱۹ رشته ورزشی در انتخابات شرکت کردند. کرستی کاونتری ، رئیس کمیسیون ، دانکا بارتکووا ، نایب رئیس ، تونی استنگوئه و جیمز تامکینز ، که توسط همتایان خود در بازیهای المپیک لندن ۲۰۱۲ انتخاب شدند، با پایان ترم مدیریتی جای خود را به سایر المپین ها سپردند.

سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران نیز یکی از نامزدها بود که رای لازم را بدست نیاورد.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

کشتی پر بیننده‌ترین رشته المپیک توکیو

به گزارش ایرنا و از فدراسیون کشتی، مرکز تحقیقات رسانه ملی آمار بینندگان المپیک ۲۰۲۰ …