پریدر: نتایج ملی پوشان در تاریخ شطرنج بی‌نظیر است

به گزارش ایرنا، سارا خادم الشریعه، سیدمحمد امین طباطبایی و پویا ایدنی سه ملی پوش شطرنج ایران هستند که موفق به صعود به مرحله چهارم رقابت های جام جهانی شطرنج روسیه شدند. این مسابقات در شهر سوچی برگزاری می شود و تیم ایران با ترکیب احسان قایم مقامی، پرهام مقصودلو، سید محمد امین طباطبایی، پویا ایدنی، مبینا علی نسب و سارا خادم الشریعه به این رقابت ها اعزام شدند.

در دور نخست این رقابت ها مبینا علی نسب با شکست برابر حریف خود حذف شد و پرهام مقصودلو و احسان قایم مقامی در دور دوم از مسابقات کنار رفتند. اما سه شطرنج باز دیگر ایران همچنان در مسابقات حضور دارند و اکنون در مرحله چهارم مسابقات هستند.

«شادی پریدر» عضو تیم سرپرستی تیم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نتایج درخشان تیم در روسیه اظهار داشت: در تاریخ شطرنج ایران تنها یکبار ما تا مرحله سوم رقابت ها توانستیم صعود کنیم اما در این دوره نه یک نفر بلکه سه ملی پوش توانستند در مرحله چهارم حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: نتایج این شطرنج بازها مقتدرانه و چشمگیر بود و امیدوارم بتوانیم این روند را ادامه دهیم. کار راحتی نیست که جوانان ایران در جمع برترین ها قرار گیرند اما ملی پوشان تا کنون کارهای بزرگی را انجام دادند.

نخستین استاد بزرگ زنان ایران این را هم گفت: سطح مسابقات جام جهانی با هیچ رقابتی قابل مقایسه نیست بلکه از دل این رقابت ها برترین شطرنج باز جهان بیرون خواهد آمد و این موجب شده تا مدعیان به دنبال ثبت بهترین نتیجه باشد. امیدوارم روند موفقیت شطرنج بازهای ایران همچنان ادامه داشته باشد.

نایب رییس سابق فدراسیون شطرنج این را هم عنوان کرد: حریفان دور چهارم ملی پوشان قدرتمند هستند و خادم الشریعه باید با یک حریف چینی روبرو شود. این حریف در مسابقات تهران قهرمان شد. کریشنا از هند حریف طباطبایی است و پویا ایدنی با دودو از لهستان می رود. کار راحتی نیست اما توان عبور از این مرحله را داریم.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

کشتی پر بیننده‌ترین رشته المپیک توکیو

به گزارش ایرنا و از فدراسیون کشتی، مرکز تحقیقات رسانه ملی آمار بینندگان المپیک ۲۰۲۰ …