«پارالمپیک» برندی برای ترغیب دانش‌آموزان استثنایی به ورزش است

 مهرزاد حمیدی در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه کمیته ملی پارالمپیک، معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با بیان اینکه

ورزش جانبازان و معلولان ایران در کل دنیا جایگاه برجسته‌ای دارد افزود: شناسایی استعدادهای ورزشی در حوزه معلولان نیز از آموزش‌و پرورش شروع می‌شود و آموزش‌و پرورش آمادگی هر نوع همکاری با کمیته ملی پارالمپیک را دارد.

 به گزارش روز دوشنبه آموزش و پرورش، وی تصریح کرد: «پارالمپیک» برندی است که از آن می‌توان در گفتمان‌سازی خانواده‌ها برای ترغیب دانش‌آموزان استثنایی به ورزش، افزایش فعالیت‌های بدنی این دانش‌آموزان و استعدادیابی استفاده نمود.

او توضیح  داد:‌ آموزش‌و پرورش وزارتخانه‌ای با بیش از یک میلیون معلم و ساختاری مویرگی در تمام نقاط کشور است که کارهای تیمی در آن با قدرت و سرعت بسیار بالایی، قابلیت انجام دارد.

حمیدی افزود: در حوزه تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌و پرورش ۴۰ هزار نیرو وجود دارد که بیش از ۳۳ هزار نفر از آن ها نیروهای متخصص حوزه تربیت‌بدنی هستند و استعدادیابی و پرورش قهرمانان آینده از دل مدارس و از سوی همین نیروها صورت می‌گیرد.

محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک نیز در ادامه  این نشست اظهار کرد: گام اول ورزش قهرمانی حوزه پارالمپیک از مدارس شروع می‌شود و این تفاهم‌نامه موجب همکاری مشترک در استعدادیابی و رشد ورزش دانش‌آموزان با نیازهای ویژه خواهد شد.

وی با اشاره به نقش اصلی خانواده‌ها در ترغیب دانش‌آموزان استثنایی به ورزش گفت: یکی از ورزش‌های حوزه معلولان ورزش بوچیا است که بیشترین جذب در این ورزش مربوط به ایران است و این جاذبه با تکیه بر ظرفیت خانواده‌ها شکل گرفته است.

بوچیا (boccia) نوعی ورزش ویژه معلولان جسمی حرکتی است.

امروز تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه «کمیته ملی پارالمپیک»، «معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش» و «سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی» امضا شد.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

برد پرگل یاران «آزمون»؛ پیروزی آتالانتا با طعم صدر جدول

به گزارش ایرنا، هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ در گروه‌های …