وزنه‌برداران کلمبیا و ویتنام از المپیک محروم شدند

به گزارش ایرنا،  محرومیت وزنه‌برداران کشورهای نقض کننده قوانین ضد دوپینگ از المپیک توکیو یکی از مسائل در دستور کار فدراسیون بین‌المللی بود. این فدراسیون حتی برای کشورهای که سابقه دوپینگ یا نقض قوانین دوپینگ داشتند سهمیه را به نصف کاهش داد. یکی از این کشورها ایران بود که سهمیه آن از چهار به ۲ نفر کاهش پیدا کرد.

هر چند که با اعلام سهمیه دسته‌های مختلف تصور بر آن بود که کشورهایی مانند کلمبیا از جریمه فدراسیون بین‌المللی فرار کردند اما انتشار خبری در سایت فدراسیون بین‌المللی تمام رویای آنها را بر باد داد و وزنه‌برداران این کشور از حضور در المپیک محروم شدند.

بنا به گزارش فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری کشورهای ویتنام و کلمبیا به دلیل نقض قوانین ضد دوپینگ از حضور در المپیک توکیو محروم شده‌اند.

محرومیت کلمبیا موجب شد تا تنها وزنه‌بردار این کشور در دسته ۹۶ کیلوگرم از اعزام به توکیو بازماند و این موجب شد تا وزنه‌بردار یونانی جایگزین وی شود. پیش از این نیز تایلند و رومانی به دلیل نقض قوانین ضد دوپینگ از حضور در المپیک توکیو محروم شدند.

همچنین این فدراسیون سهمیه وزنه‌برداری ترکیه را به عدد یک  کاهش داد و آنان در بخش زنان و مردان مجاز به اعزام ۲ ورزشکار هستند.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

برد پرگل یاران «آزمون»؛ پیروزی آتالانتا با طعم صدر جدول

به گزارش ایرنا، هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ در گروه‌های …