ورزش نیاز به بازاریابی علمی دارد/ امیدوارم در موی‌تای مفید باشم

پروفسور «احمد روستا» در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص همکاری‌اش با انجمن موی‌تای ایران، اظهار داشت: از آشنا شدن و حضور در این ورزش خوشحالم و امیدوارم بتوانم نقشی در پیشرفت هرچه بیشتر آن داشته باشم.

وی افزود: «جواد نصیری» رئییس انجمن موی تای در دفتر من حضور یافت و در خصوص سابقه و اهمیت این ورزش صحبت کرد. وقتی با فلسفه موی‌تای آشنا شدم برایم بسیار جذابیت داشت و سعی کردم ببینم در کدام قسمت می‌توانم مفید بوده و کمک کنم.

روستا که حدود ۴۲ سال است در بازاریابی بخش‌های مختلف؛ تحقیق، آموزش و تدریس می‌کند و اکنون استاد دانشگاه شهید بهشتی است، افزود: اندیشه‌ام این است در حوزه بازاریابی موی‌تای و سپس سایر رشته‌ها، هسته‌ای را ایجاد کنیم تا کار به صورت علمی پیش برود.

وی افزود: حتی از طریق جواد نصیری با مسوولان جهانی موی‌تای هم صحبت کردم و آمادگی خود را برای ایجاد ساختار بازاریابی جهانی موی‌تای به اطلاع آنها رساندم تا با همکاری گروه‌های بین‌المللی یک کار حرفه‌ای را انجام دهیم که مورد استقبال قرار گرفت.

پروفسور روستا، گفت: چنانچه کار به درستی صورت بگیرد در معرفی این رشته و جلب و جذب بسیاری از گروه‌های سرمایه‌گذار و حامی و فعالیت مرتبط با برندسازی مفید است. می‌خواهیم در حوزه بازاریابی و تبلیغات موی‌تای در ایران و سپس سطح بین‌المللی موفق باشیم.

وی با اشاره به اینکه چند سال قبل و زمانیکه «محمود گودرزی» وزیر ورزش و جوانان بود اولین کنفرانس و سمینار بازاریابی ورزش با محوریت او برگزار شد، ادامه داد: تمامی فدراسیون‌های ورزشی در این کنفرانس حضور داشتند. سپس جلسات هفتگی را با حضور اعضا برگزار کردیم. کاری کردیم تا هسته بازاریابی در تمامی فدراسیون‌ها شکل بگیرد و بسیاری از مسوولان فدراسیون‌ها به این کار علاقمند شدند.

وی افزود: تغییراتی در وزارتخانه انجام شد و کار نیمه کاره ماند. نظرم این بود در ساختار همه فدراسیون‌ها، واحد بازاریابی ورزش ایجاد شود. بررسی کردم و دیدم فعالیت‌های بازاریابی در اختیار عده‌ای دلال است و این افراد فقط به فکر منافع خودشان هستند و نمی خواهند کار علمی کنند.

روستا گفت: ورزش حرفه‌ای مجبور می‌شود کار علمی را بپذیرد. امیدوارم فعالیت ما در موی‌تای سرآغازی شود تا در تمامی رشته‌های ورزشی، فعالیت بازاریابی علمی صورت بگیرد.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

برد پرگل یاران «آزمون»؛ پیروزی آتالانتا با طعم صدر جدول

به گزارش ایرنا، هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ در گروه‌های …