واکنش کمیته ملی المپیک به اظهارات توهین‌آمیز تیرانداز کره‌ای

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا ایرنا، در پی اظهارات خلاف واقع تیرانداز کره‌ای که سراسر توهین و افترا به «جواد فروغی» نماینده طلایی ایران در المپیک توکیو بود، کمیته ملی المپیک با ارسال نامه‌ای رسمی خواستار پیگیری و برخورد کمیته بین‌المللی المپیک در پی این اظهارات نادرست شد.

در پی این اهانت، دست‌اندرکاران وزارت امور خارجه نیز مراتب ناراحتی و اعتراض خود را نسبت به اظهارات نماینده تیراندازی کره به سفارت ایران در سئول کره‌جنوبی اعلام و خواستار پیگیری آن شدند.

پس از پیگیری‌ها بعمل آمده بامداد امروز نشریه «جونگ آنگ ایلبو» چاپ سئول نوشت: «جین جونگ او»، ورزشکار کره‌ای گفته که من به خاطر ایجاد جنجال با اظهارات نامناسب در حین مصاحبه با یک شرکت رسانه‌ای هنگام بازگشت به کره جنوبی در فرودگاه اینچئون عذرخواهی می‌کنم.

در گزارش این روزنامه به نقل از  جونگ او آمده است: من عمیقا بر این واقعیت تأکید می‌کنم که در بررسی واقعیت‌ها پس از شنیدن تنها آنچه در رسانه‌ها گزارش شده بود، فکر نکردم‌ و اظهارات بحث برانگیزی را بیان کردم.

وی خاطرنشان کرد: باید به بازیکنان دیگر و تلاش آنان توجه می‌کردم.

این تیرانداز کره‌جنوبی ادامه داد: من نیز در گذشته از مقاله‌های غلط یا تحریف شده و اظهارنظرهای بدخواهانه رنج برده‌ام، بنابراین عمیقا از دردی که باید جواد فروغی متحمل شود آگاه هستم. در آینده بیشتر در گفتار و عمل خود دقت خواهم کرد.

«جونک او» بیانیه عذرخواهی خود بابت اعتراضات توهین آمیز و خلاف واقع خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته است.

کمیته ملی المپیک منتظر پاسخ نامه اعتراضی خود به کمیته بین‌المللی المپیک است که به محض دریافت منتشر خواهد شد.

جواد فروغی تیرانداز ایرانی حاضر در المپیک توکیو در روز دوم رقابت‌ها موفق شد در تپانچه بادی ۱۰ متر ضمن کسب مدال طلا رکورد امتیازی المپیک را نیز از آن خود کند. طلای فروغی تا روز دهم مسابقات تنها مدال کاروان ایران است.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

برد پرگل یاران «آزمون»؛ پیروزی آتالانتا با طعم صدر جدول

به گزارش ایرنا، هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ در گروه‌های …