هیات فوتبال روسیه باوجود تحریم‌ها، در نشست کمیته اجرایی یوفا شرکت می‌کند

به گزارش ایرنا، یوفا امروز (سه‌شنبه) در پایتخت اتریش نشست کمیته اجرایی برگزار خواهد کرد و مقامات روسیه تایید کرده‌اند که در این نشست شرکت می‌کنند. ریاست هیات اعزامی روسیه برعهده «الکساندر آلائف» دبیرکل اتحادیه فوتبال روسیه است و «الکساندر دیوکوف» رییس اتحادیه فوتبال روسیه نیز در نشست کمیته اجرایی شرکت می‌کند.

یوفا اوایل ماه جاری تحریم‌های گسترده‌ای را علیه تیم‌های ملی و باشگاهی روسیه اعمال و آنها را از حضور در تمام رقابت‌های تحت اداره این نهاد، منع کرد که از جمله آن می‌توان به ممنوعیت حضور تیم‌های روس در لیگ قهرمانان و همچنین ممانعت از حضور تیم ملی زنان این کشور در جام ملت‌های زنان اروپا اشاره کرد.

پیشنهاد روسیه برای میزبانی از رقابت‌های یورو ۲۰۲۸ یا ۲۰۲۳ مردان نیز منتفی شد.

با این حال، روسیه از عضویت در یوفا تعلیق نشده و این بدان معنا است که این کشور می‌تواند در رویدادهای مذکور در ویَن شرکت کند.

قرار است یوفا به ریاست «الکساندر چفرین» تصمیمات تازه‌ای را اتخاذ و اعلام کند. از جمله این تصمیمات می‌توان به حضور یا عدم حضور روسیه در یورو ۲۰۲۴ به میزبانی آلمان اشاره کرد.

باوجود تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه، چفرین پیش‌تر گفته است که دیدن فوتبالیست‌هایی که «تاوان تصمیمات دیگران را پس می‌دهند، قلب او را می‌شکند.»

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

اولین واکنش رنار پس از تمدید قرارداد با عربستان/ آمده‌ام که اینجا بمانم

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال عربستان با سرمربیگری هروه رنار، موفق شد در گروهی که …