نام فدراسیون اسکی در مجمع سالانه تغییر پیدا کرد

به گزارش ایرنا، مجمع عمومی فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی امروز (چهارشنبه) به ریاست «مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. در این مجمع «عباس نظریان» رییس  فدراسیون گزارشی از عملکرد سال ۹۹ شامل بخش آموزشی، توسعه، بخش همگانی و قهرمانی ارایه کرد. 

وی اظهار داشت: با وجود شیوع ویروس کرونا در مسیر توسعه اسکی خللی ایجاد نشد و برنامه‌ها به صورت کامل اجرایی شد. از معاون وزیر ورزش می‌خواهم که با قرار دادن رشته اسکی در گروه نخست امکان برگزاری رقابت را در شرایط کرونا مانند برخی رشته فراهم کند.

رییس فدراسیون اسکی تصریح کرد: ویترین مسابقات امسال، بازی‌های المپیک زمستانی چین است که ایران در چند رشته در آن شرکت می‌کند. 

در این مجمع با رای موافق اعضا، نام فدراسیون اسکی به «اسکی و ورزش زمستانی» تغییر کرد.

در ادامه این نشست «مهدی علی‌نژاد» اظهار داشت: کرونا بسیاری از رشته‌های ورزشی را تحت تاثیر قرار داد و اسکی در گروه دوم ورزشی قرار دارد که دستورالعمل وزارت بهداشت است.

وی ادامه داد: نظریان به عنوان شخصی آشنا به ورزش یک تفکر نو را در این رشته و فدراسیون ایجاد کرده و در فدراسیون جهانی نیز دچار تغییراتی بعد از سال‌ها هستیم. این آغاز راه جدیدی است و انتخاب نظریان در یکی از کمیته های جهانی اتفاق ویژه است.

معاون وزیر ورزش جوانان گفت: در بخش همگانی اسکی موفق بوده اما در بخش قهرمانی نیاز به کار بیشتری دارد تا در جمع بهترین‌ها باشیم؛ در غیر اینصورت اعزام خارجی اسکی همانند دورهمی خواهد بود.

وی با اشاره به تغییر نام فدراسیون اسکی افزود: این فرصت جدیدی برای فدراسیون است تا از ظرفیت‌های ورزش زمستانی بهره گیرد. البته باید دانش مربیان را افزایش دهیم.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

صالحی امیری: نباید انتظارات را از کاروان ایران در المپیک زمستانی بالا برد

به گزارش ایرنا، رضا صالحی امیری روز سه‌شنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی کودکان به …