مددی: اشتباهات داوری علیه استقلال سهوی نیست؛ نگران قضاوت شهرآورد هستیم

به گزارش ایرنا، احمد مددی بامداد سه‌شنبه با اشاره به اعتراض باشگاه استقلال به قضاوت سیدمهدی سیدعلی در دیدار آبی‌پوشان مقابل آلومینیوم اراک در هفته بیست و پنجم لیگ برتر اظهار داشت:‌ بدیهی است که توپ به پای قایدی برخورد نکرد و آفساید نبود اما کارشناسان هم برخلاف این موضوع نظر می‌دهند.

وی افزود: در تصاویر مشخص است که توپ به پای قایدی نخورده و گل ما در شرایط سالم به ثمر رسیده است. جالب است که بعد از اینکه گل به ثمر می‌رسد کمک داور پرچم را بالا می‌برد. با توجه به این موضوع می‌شد پی برد که پیش از آن هیچ اتفاقی رخ نداده است.

مدیرعامل باشگاه استقلال تاکید کرد: صددرصد کمک داور در آن صحنه اشتباه کرد. کارشناسان بهتر است کمی شجاعت به خرج بدهند و حق را بگویند.

وی با اشاره به اعتراض‌های باشگاه استقلال پیش از این دیدار خاطرنشان کرد: همانطور که پیش از بازی هم عنوان کردیم این داور را به هیچ وجه برای این بازی مناسب نمی‌دانستیم. حتی در این زمینه نامه‌نگاری هم کردیم، ولی ثمری نداشت آن هم به این خاطر بود که پیش‌بینی این داوری ناعادلانه را می‌کردیم.

مددی تاکید کرد: می‌دانستیم استقلال ضرر می‌بیند و همینطور هم شد و دو امتیاز استقلال برابر آلومینیوم پایمال شد. بابت این شرایط متاسف هستم و این اوضاع را مناسب شأن داوری کشور نمی‌بینم. این مقدار اشتباهات داوری را طبیعی و سهوی نمی‌بینم. علیه هیچ تیم دیگری به اندازه استقلال اشتباه صورت نمی‌گیرد.

مددی تاکید کرد: به حال این داوری باید گریست. من نگرانم. در روز روشن گل سالم ما را آفساید اعلام می‌کنند. به نظر ما سیدعلی اصلاً برای استقلال خوب سوت نمی‌زند. شواهد زیادی وجود دارد که این داور مغرضانه برای استقلال سوت می‌زند. در بازی با آلومینیوم هم دیدید که چقدر علیه تیم ما قضاوت نادرست داشت.

وی گفت: استقلال فوتبال روانی از خود ارائه می‌دهد اما این سوت‌ها در روند بازی ما هم تاثیرگذار بود.

مددی تصریح کرد: تا این هفته  ۲۵ بازی در لیگ برگزار شده است که حداقل در ۱۲ بازی، حق استقلال ضایع شده است. ما مستندات را به کمیته داوران ارسال کردیم اما صدای مظلومیت استقلال شنیده نمی‌شود.

مدیرعامل استقلال گفت:  احساس می‌کنم داوران به راحتی حتی صحنه‌های ۵۰-۵۰ را هم به ضرر استقلال سوت می‌زنند. به نظرم وقتی داوران می‌بینند کمیته داوران هیچ برخوردی نمی‌کند، راحت به ضرر استقلال سوت می‌زنند. من ناراحتم که چرا به راحتی با احساسات میلیون‌ها هوادار بازی می‌کنند. ما از همین الان نگرانی داوری دربی حذفی هستیم، چون در دو دربی گذشته هم قضاوت‌ها به ضرر ما بود و خطای واضح را روی قایدی نگرفتند و حق ما ضایع شد.

مدیرعامل استقلال در رابطه با شرایط مالی این تیم و صحبت‌های فرهاد مجیدی در این رابطه گفت: مشکلات مالی استقلال ریشه عمیقی در گذشته دارد. این مشکلات همیشه بوده، اما زودگذر است و ما در روزهای آینده این مشکلات را حل خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: فردا یک بازی خیلی حساس داریم و دوست ندارم تیم وارد حاشیه شود. این مشکلات درون خانوادگی است و اجازه دهید درون خانواده مشکلات را حل کنیم. مشکلات استقلال ریشه در ۱۰ سال گذشته دارد و با اتفاقاتی که سال قبل افتاد، عمیق‌تر شد. سرمربی تیم هم حق دارد، ولی به زودی با تزریق منابع مالی این مشکلات حل خواهد شد. تمام تلاش ما این است که قبل از دربی پرداخت خوبی به بازیکنان داشته باشیم.

وی در واکنش به اختلاف‌نظرها در مورد میزان پرداختی بازیکنان استقلال، خاطر نشان کرد: کاملاً دریافتی بازیکنان مشخص است. بارها دوستان به باشگاه آمدند و هر کسی سؤالی داشته صورتحساب مالی در اختیارش قرار گرفته است. با کاپیتان تیم هم جلسه داشتیم و پرداختی‌ها اعلام شده است. الان هم اعلام می‌کنم هر بازیکنی ابهامی داشت به باشگاه بیاید تا صورتحساب را در اختیارش قرار دهیم.

مدیرعامل استقلال در مورد جریمه رشید مظاهری و فرشید اسماعیلی توسط باشگاه استقلال تصریح کرد:‌ این جریمه برای گذشته بوده است. مظاهری یک حکم در گذشته داشته و براساس مقررات با او برخورد شده است. مساله اسماعیلی هم مربوط به گذشته بوده که در مورد آن هم صحبت شده است.

وی در خصوص اینکه فرهاد مجیدی از جیبش به بازیکنان پاداش ۲۰ میلیونی پرداخت کرده است، گفت: اگر مجیدی گفته، به طور حتم این اتفاق رخ داده است. چون این منابع از باشگاه نبوده است ما نمی‌توانیم در این مورد نظر بدهیم. من از بازکینان هم در این باره سوال کردم که گفتند این پاداش پرداخت شده است.

مدیرعامل استقلال در مورد انتصاب اعضای جدید هیات مدیره استقلال تاکید کرد: ‌اعضای قبلی با نظر مجمع جدا و اعضای جدید هم با نظر مجمع اضافه شدند.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد آخرین وضعیت ادامه همکاری با شیخ دیاباته و هرویه میلیچ گفت: دیاباته و میلیچ از جمله نفراتی هستند که قراردادشان در پایان فصل به اتمام خواهد رسید و با توجه به قوانین،  منتظر نظر سرمربی برای تمدید قرارداد بازیکنان هستیم.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

برد پرگل یاران «آزمون»؛ پیروزی آتالانتا با طعم صدر جدول

به گزارش ایرنا، هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ در گروه‌های …