قهرمانان مسابقات دوومیدانی جایزه بزرگ شهرکرد معرفی شدند

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در مسابقات جایزه بزرگ شهرکرد ۴۵ نفر از برترین‌های دوومیدانی ایران در مواد ۱۰۰، ۲۰۰ و ۸۰۰ متر، ۴۰۰ با مانع، پرش ارتفاع، پرش طول، پرش با نیزه، پرتاب نیزه، پرتاب دیسک و پرتاب وزنه و پرتاب چکش به میدان رفتند تا با اختصاص امتیاز رده E فدراسیون جهانی به این مسابقات بار دیگر برای بهبود موقعیت خود در رتبه‌بندی جهانی تلاش کنند.

در این روز ۲ رکورد ملی جدید در مواد پرش با نیزه و پرتاب وزنه نیز به ثبت رسید.

ارشیا مصدقی دوومیدانی کار استان تهران در این مسابقات موفق شد با پرش چهار متر و ۹۰ سانتی‌متر رکورد ملی ماده پرش با نیزه در رده سنی نوجوانان و جوانان را ۱۰ سانتی‌متر ارتقا دهد.

شاهین مهردلان‌ پرتابگر خراسان رضوی نیز رکورد ۲۰ متر و ۶۶ سانتی‌متر را در پرتاب وزنه به ثبت رساند تا رکورد ملی این ماده را ۳۹ سانتی‌متر جابه‌جا کند.

همچنین فرزانه فصیحی دونده المپیکی کشور در مسابقات جایزه بزرگ شهرکرد به رکورد ۱۱:۴۵ ثانیه در ۱۰۰ متر دست یافت اما رکورد وی بر اساس قوانین دوومیدانی و به دلیل سرعت وزش باد ثبت نشد.

به گزارش ایرنا، در ماده پرتاب نیزه، یونس یوسف‌وند از البرز پرتاب ۶۹ متر و ۹۱ سانتی‌متر را به ثبت رساند و قهرمان شد. علی فتحی گنجی از لرستان و مصطفی نیک‌خواه از کهگیلویه و بویراحمد نیز در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند.

مهدی پیرجهان ورزشکار آذربایجان شرقی و از امیدهای کسب سهمیه المپیک توکیو در ماده ۴۰۰ متر با مانع به رکورد ۵۱.۱۳ ثانیه درست یافت. رضا ملک پور از قم با ۵۱.۶۹ ثانیه دوم شد و امیر مقدمی دیگر ورزشکار قمی با ۵۳.۶۹ ثانیه به رتبه سوم بسنده کرد.

در ماده ۸۰۰ متر، امید امیریان دوند اهل سیستان و بلوچستان با ۱:۵۱.۳۲ دقیقه زودتر از دیگران به خط پایان رسید و اول شد. علی عالمی از لرستان و سید امیر زمان پور از همدان نیز مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

امیر رضا معینی‌پور از لرستان در ماده ۲۰۰ متر با رکورد ۲۱.۵۷ ثانیه اول شد. علی قاسم بابایی از قم به مقام دوم رسید و محمدمهدی صالح نیا از کرمان سوم شد.

در پرش طول بهترین رکورد با هفت متر و ۲۵ سانتی‌متر به نام مهدی تماری از بوشهر ثبت شد. محمد قائدزاده باز هم از بوشهر و علیرضا خالدی از خوزستان در این ماده به عناوین دوم و سوم دست یافتند.

رقابت در ماده پرش ارتفاع با برتری کیوان قنبرزاده از مازندران رقم خورد. وی در این مسابقات رکورد ۲ متر و ۱۵ سانتی‌متر را ثبت کرد و رضا سلیمی از لرستان نیز بعد از وی با ۱۰ سانتی‌متر اختلاف دوم شد.

پس از رکوردشکنی شاهین مهردلان در ماده پرتاب وزنه، مرتضی ناظمی از کرمانشاه و عرفان میرزائیان از اصفهان به جایگاه‌های دوم و سوم رسیدند.

قهرمانی رضا مقدم پرتابگر چکش در این ماده رقم خورد. این ورزشکار اهل گلستان رکورد ۶۹ متر و ۵۱ سانتی‌متر را در این مسابقات برجای گذاشت. پیام صدری از کرمانشاه و پیمان مردانی از چهارمحال و بختیاری دوم و سوم شدند.

در پرتاب دیسک، حسین رسولی از مرکزی با پرتاب ۵۸ متر و ۷۴ سانتی‌متر اول شد. بهنام شیری از اردبیل و صادق صمیمی از چهارمحال و بختیاری نیز به عناوین دوم و سوم دست یافتند.

تنها رقابت ویژه بانوان در مسابقات دوومیدانی جایزه بزرگ شهرکرد نیز در ماده ۱۰۰ متر برگزار شد که فرزانه فصیحی بانوی المپیکی با رکورد ۱۱.۴۵ ثانیه اول شد. محدثه ابراهیم‌پور از قم و فاطمه سمیعیان از چهارمحال و بختیاری دوم و سوم شدند.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های دومیدانی جایزه بزرگ شهرکرد با توجه به اختصاص امتیاز رده E فدراسیون جهانی دوومیدانی به این مسابقات، آخرین فرصت برای کسب سهمیه المپیک توسط ورزشکاران این رشته به شمار می‌رفت.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

کشتی پر بیننده‌ترین رشته المپیک توکیو

به گزارش ایرنا و از فدراسیون کشتی، مرکز تحقیقات رسانه ملی آمار بینندگان المپیک ۲۰۲۰ …