فغان‌پور: باید از کانادا ۴۰۰ هزار دلار غرامت بگیریم/ چرا باید سرپرست و دبیرکل برای یک بازی تدارکاتی به خارج بروند

به گزارش ایرنا، صفی‌الله فغانپور رییس دپارتمان حقوقی فدراسیون فوتبال روز جمعه در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی ورزشگاه درباره لغو دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران مقابل کانادا اظهار داشت: اگر ما بازی را کنسل می‌کردیم باید خسارت می‌دادیم. طبیعتاً وقتی کانادا بازی را لغو کرده  ما باید غرامت بگیریم.

وی درباره اینکه آیا خسارت مشخصی در قرارداد این بازی دیده شده است یا خیر، خاطرنشان کرد: در قرارداد موضوع خسارت دیده شده، اما مبلغ دیده نشده است. از آنجایی که قرار بود ۴۰۰ هزار دلار برای این بازی به ما داده شود؛ طبیعتاً باید حداقل همین مقدار غرامت به ما داده شود. این میزان ارزش ندارد، ولی این مبلغ در نظر گرفته شد. ما همیشه برای بازی‌های تدارکاتی پول پرداخت کردیم، اما این بار قرار بود مبلغی هم به ما پرداخت شود.

رییس دپارتمان حقوقی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارد به فدراسیون فوتبال ایران توهین شده است گفت: این را قبول دارم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا او به‌عنوان مسئول حقوقی فدراسیون درباره قرارداد بازی دوستانه با کانادا اظهارنظر کرده بود یا خیر، بیان داشت: این قرارداد را به من ارجاع نداده بودند. زمانی قرارداد را به من ارجاع دادند که بسته شده بود و گفتند نظرت را بگو! من نامه نوشتم به دبیرکل و سرپرست فدراسیون و گفتم که قرار است من به فدراسیون کمک کنم، ولی اگر قرار نیست از من کمک بگیرید، مشکلات حل نخواهد شد.

فغانپور اضافه کرد: من گفتم به خاطر حقوق نیامدم، چرا با من مشورت نمی‌کنید!؟ همین قرارداد کانادا را آقایان به من نشان دادند، ولی زمانی که بحث تنظیم قرارداد بود. من باید در مورد بحث حقوقی قرارداد نظر بدهم و می‌گویند در بحث مالی نباید اظهارنظری داشته باشم. من هفته گذشته در حضور دبیرکل و سرپرست فدراسیون گفتم که من اینجا هستم تا از من کمک بگیرید. من ادعا دارم کارم را بلدم، ولی شما جلسه‌ بگذارید. من در این مورد نامه‌هایی هم به رؤسای فدراسیون زدم.

فغانپور درباره امکان منتشر کردن متن قرارداد این بازی گفت: این بحث اصلاً منافاتی ندارد. همین الان منتقد هستم چرا باید سرپرست و دبیرکل برای یک بازی تدارکاتی به خارج بروند، الان فدراسیون را چه کسی اداره می‌کند؟ چرا باید این اتفاقات بیفتد!؟ الان قرارداد لغو شده است و پخش کردن آن هیچ ایرادی ندارد.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

اولین واکنش رنار پس از تمدید قرارداد با عربستان/ آمده‌ام که اینجا بمانم

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال عربستان با سرمربیگری هروه رنار، موفق شد در گروهی که …