صنعت نفت – نساجی؛ شانس فرار به نقطه امن

به گزارش ایرنا، مسابقات هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال کشور که دیروز با انجام یک بازی بین ذوب‌آهن و سایپا به پایان رسید، امروز با انجام هفت مسابقه دیگر دنبال می‌شود که در ششمین بازی نساجی مازندران باید از ساعت ۲۱ در آبادان به مصاف زردپوشان این شهر یعنی صنعت نفت رتبه دهمی برود. دیداری که می‌تواند برای شاگردان ساکت الهامی فرصت فاصله گرفتن از رتبه‌های چهاردهم تا شانزدهم باشد.

دو رقیب اصلی نساجی برای بقا در لیگ برتر روز دوشنبه ۱۴ تیر در اصفهان به مصاف هم رفتند که نتیجه این بازی بهترین نتیجه ممکن برای نساجی بود. ذوب‌آهن و سایپا که هر دو ۲۲ امتیازی بودند در این دیدار جنجالی به نتیجه ۱ – ۱ رضایت دادند تا هیچ کدام‌شان با نساجی هم‌امتیاز نشوند.

این نتیجه در شرایطی رقم خورد که شهاب گردان دروازه‌بان مازندرانی ذوب‌آهن در دقیقه ۱۳ از زمین اخراج شد و تیم اصفهانی ۱۰ نفره شد. سایپا نیز دقیقه ۵۹ توانست از ۱۰ نفره بودن سایپا استفاده کند و پیش بیفتد. اما ذوب‌آهن در آخرین لحظات بازی و دقیقه ۹۱ گل تساوی را وارد دروازه مهمانش کرد تا دست‌کم در جدول به لطف تفاضل گل همچنان چهاردهم بماند و سایپا که با حکم کمیته ساتیناف به جایگاه اصلی خود یعنی رتبه پانزدهم برگشته بود نیز از این رتبه بالاتر نیاید.

تقسیم امتیازات در اصفهان به سود نساجی

با نتیجه‌ای که در اصفهان رقم خورد، حالا نساجی‌چی‌ها در گرمای بیش از ۴۰ درجه آبادان با خیالی راحت و اضطراب کمتر وارد زمین برزیلی‌های ایران می‌شوند و خیال‌شان از این بابت می‌تواند راحت باشد که با کسب هر نتیجه‌ای دست‌کم در پایان این هفته و تا پیش از پایان هفته بیست‌وهفتم رتبه سیزدهم را از دست نخواهد داد. اما از نگاه هواداران این فرصت باید برای نساجی به بهترین شکل استفاده شود و آن هم کسب سه امتیاز کامل بازی است.

بازیکنان و کادر فنی نساجی که دیدار هفته گذشته را پس از سه برد پیاپی با پذیرش شکست ۱ – ۰ مقابل پیکان پشت‌سر گذاشتند، امروز با حکمی که دو روز پیش کمیته استیناف اعلام کرد و انگیزه‌ای که از برگرداندن حکم کمیته انضباطی درباره بازی سایپا و پیکان به دست آورده، مصمم هستند دست‌کم اگر برد به دست نیاوردند، با یک امتیاز از آبادان خارج شوند تا ۳ امتیاز اختلاف خود با ذوب‌آهن و سایپا را حفظ کنند. اهمیت این فاصله سه امتیازی در چهار هفته باقیمانده بسیار بیشتر خواهد شد. هفته‌هایی که به دلیلی نزدیکی امتیازات تیم‌ها حتی یک گل نیز می‌تواند سرنوشت تیم‌ها را تغییر دهد.

اما اگر نساجی بتواند در دیدار امشب صنعت نفت را شکست دهد ۲۸ امتیازی خواهد شد و حتی با توجه به دیدار نفت مسجدسلیمان با پدیده در مشهد در صورت برد مشهدی‌ها می‌تواند روی صعود به پله دوازدهم و سبقت از دیگر تیم خوزستانی لیگ برتر نیز حساب کند.

صنعت نفت - نساجی؛ شانس فرار به نقطه امن

فرصت طلسم‌شکنی در مقابل زردپوش‌های آبادان

نساجی‌چی‌ها علاوه بر نیازی که به برد برای افزایش فاصله با رقبای خود و قرار گرفتن در حاشیه امنیت دارند، یک انگیزه دیگر نیز می‌توانند به انگیزه‌های پیروزی‌طلبی خود اضافه کنند و آن هم طلسم پیروز نشدن در مقابل صنعت نفت است. نماینده مازندران طی سه فصل حضور در لیگ برتر تا کنون پنج بار مقابل صنعت نفت قرار گرفت که نتیجه این دیدارها کسب دو تساوی و ثبت دو شکست بود. هر دو برد صنعت نفت در قائمشهر رقم خورد و دو تساوی از سه تساوی نیز در زمین آبادانی‌ها بود. به عبارتی دیگر نساجی تا کنون از زمین صنعت نفت بدون امتیاز خارج نشده است. اما کسب برد در دیدار امشب می‌تواند شکستن طلسم پیروز نشدن نساجی در مقابل صنعت نفت هم باشد.

یکی دیگر از نکات امیدوارکننده برای هواداران نساجی عملکرد خوب این تیم با الهامی در بازی‌های خارج از خانه است. الهامی از هشت بازی که در لیگ برتر روی سکوی سرمربیگری نساجی نشست تا کنون آمار خیره‌کننده‌ای داشت. این تیم با الهامی در پنج بازی برنده شد و سه بار هم شکست خورد. نکته قابل توجه نیز این که سه برد از پنج برد نساجی در دوره حضور الهامی در زمین حریفان ثبت شده است. الهامی فقط در دیدار خارج از خانه که مقابل پرسپولیس برگزار شده بود شکست خورد و سایر میزبان‌های نساجی در مقابل تیم او شکست خوردند.

از سوی دیگر عملکرد نساجی با الهامی در لیگ برتر نشان می‌دهد که تیم او تا کنون نتیجه مساوی کسب نکرد. در صورتی که نساجی در این دیدار به تساوی برسد علاوه بر تکرار امتیازگیری تقابل دو تیم در آبادان، نخستین تساوی لیگ برتری نساجی با الهامی نیز ثبت خواهد شد. نساجی در بازی‌های رسمی از زمان حضور الهامی فقط در مسابقه با پیکان از مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی به نتیجه مساوی رسید که آن مسابقه هم در ضربات پنالتی به سود نساجی پایان یافت.

شرایط نساجی در حال حاضر به گونه‌ای است که می‌توان گفت سرنوشت این تیم اکنون کاملا در دست اعضای آن قرار دارد و اگر بتوانند در بازی‌های پیش رو درست و بدون اشتباه عمل کنند، نیازی به اما و اگرهای محاسباتی در جدول و بازی تیم‌های رقیب نخواهند داشت.

محمدرضا اکبریان داور بازی امشب صنعت نفت آبادان و نساجی مازندران است و مهدی عالیقد، محمد عطایی و شاهین یزدانی او را در کار داوری همراهی می‌کنند.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

صالحی امیری: نباید انتظارات را از کاروان ایران در المپیک زمستانی بالا برد

به گزارش ایرنا، رضا صالحی امیری روز سه‌شنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی کودکان به …