شوچنکو: جنگ راه‌حل نیست

به گزارش ایرنا، تشدید تنش‌ها میان روسیه و اوکراین، واکنش چهره‌های شناخته شده جهان را در پی داشته و «آندری شوچنکو» نیز در پیامی توییتری نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد.

سرمربی سابق تیم ملی اوکراین در پستی اینستاگرامی نوشت: صبحگاه، جنگی همه جانبه توسط روسیه آغاز شد. مردم و خانواده من در خطرند. اوکراین و مردمش خواستار صلح و تمامیت ارضی هستند. 

شوچنکو در پیام خود از دولت روسیه خواسته تا حملات سخت علیه اوکراین را متوقف کند.

برترین گلزین تیم ملی اوکراین با ۴۸ گل ملی در ادامه نوشت: خواهش می‌کنم، تقاضا می‌کنم از کشورم حمایت کنید و از دولت روسیه می‌خواهم حمله و نقض قوانین بین‌المللی را متوقف کند. ما فقط صلح می‌خواهیم. جنگ ضرورتی ندارد. جنگ راه‌کار نیست. 

به گزارش ایرنا، به دنبال حمله بامداد روز پنجشنبه (پنج اسفند) نیروهای روسیه به اوکراین، این جنگ اکنون وارد دومین روز خود شده و همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارها دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه(۲ اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.

پوتین بامداد پنجشنبه در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

اولین واکنش رنار پس از تمدید قرارداد با عربستان/ آمده‌ام که اینجا بمانم

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال عربستان با سرمربیگری هروه رنار، موفق شد در گروهی که …