سهرابیان: ملی‌پوشان قایقرانی در المپیک کم نخواهند گذاشت

به گزارش ایرنا، نازنین ملایی نخستین ورزشکار کاروان ایران است که در بازی‌های المپیک توکیو به رقابت خواهد پرداخت. او روز جمعه و همزمان با نخستین روز از بازی‌های المپیک به مصاف حریفان خود می‌رود. ملایی اردیبهشت سال ۱۴۰۰ با کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات گزینشی المپیک در ژاپن توانست به سهمیه المپیک برسد. ملایی و علی آقامیرزایی ۲ نماینده قایقرانی ایران در بازی‌های المپیک توکیو هستند. 

ملایی روز گذشته (شنبه) به همراه نخستین کاوران ایران راهی کشور ژاپن شد.  

«علیرضا سهرابیان» رییس فدراسیون که ملایی را در توکیو همراهی خواهد کرد پیش از اعزام و در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ کرونا راه رسیدن قایقرانان ایرانی به توکیو را سخت کرد. ملی‌پوشان حدود ۱۰ ماه شرایط سختی را تجربه کردند و تمرینات آنان یا مجازی بود یا به صورت انفرادی برگزار می‌شد. البته با تلاش کادر فنی و برنامه فدراسیون توانستیم ۲ سهمیه را کسب کنیم. سهمیه‌هایی که می‌توانست بیش از این باشد اما قانون جدید گزینشی‌ها این اجازه را نداد.

وی خاطر نشان کرد: با مشخص شدن نفرات اعزامی قایقرانی ایران به بازی‌های المپیک، فدراسیون تمام تلاش خود را به کار گرفت تا بتواند برنامه آماده‌سازی این ورزشکاران به بهترین شکل ممکن باشد. با این برنامه‌ها «نازنین ملایی» و «علی آقامیرزایی» آماده حضور در بزرگترین آوردگاه ورزشی جهان هستند. ملایی نخستین ورزشکار ایرانی است که به میدان رقابت گام می‌گذارد و آقامیرزایی تا چند روز دیگر به توکیو می‌رود. 

سهرابیان با اشاره به آمادگی روحی و روانی ورزشکاران گفت: شاید تصور این باشد که نخستین رقابت ملایی برای وی بار روانی ایجاد خواهد کرد اما باید بگویم که وی ورزشکاری باتجربه که میدان‌های زیادی را دیده است. بدون شک از این آزمون سربلند بیرون خواهد آمد. او توانایی زیادی دارد و برای رسیدن به افتخار خواهد جنگید.

سهرابیان در بیان این مطلب که چه انتظاری از ملی‌پوشان قایقرانی در توکیو دارد افزود: آوردگاه المپیک قابل پیش‌بینی نیست اما باور دارم ۲ ملی‌پوش ایرانی حاضر در این دوره از بازی‌ها، کم نخواهند گذاشت و به دنبال ثبت نتیجه خوب هستند. قایقرانی عرصه رقابت مدعیان جهان و المپیک است و حریفان قدرتمندی از شرق آسیا، آمریکا و قاره اروپا به ژاپن گام خواهند گذاشت.

بازی‌های المپیک توکیو از روز جمعه یکم مردادماه آغاز و تا هفدهم مرداد ادامه دارد. نازنین ملایی ملی‌پوش روئینگ زنان ایران نخستین ورزشکار کاروان ایران است که به مصاف رقیبان می‌رود. مسابقه این ملی‌پوش روئینگ ایران ساعت ۴:۳۰ بامداد جمعه به وقت تهران است.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

کشتی پر بیننده‌ترین رشته المپیک توکیو

به گزارش ایرنا و از فدراسیون کشتی، مرکز تحقیقات رسانه ملی آمار بینندگان المپیک ۲۰۲۰ …