سلطانی‌فر: کاتاکاهای ایران در المپیک فارغ از هر نتیجه‌ای قهرمانند

به گزارش ایرنا، تمرین عصر امروز(دوشنبه) تیم ملی کاراته کشورمان در شرایطی برگزار شد که مسعود سلطانی فر وزیر ورزش، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش به عنوان میهمانان ویژه در آن حضور داشتند.

در ابتدای این تمرین سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته در جمع مسئولان ورزش اظهار داشت: تیم ملی کاراته کشورمان مسیر سخت و دشواری را برای کسب سهمیه المپیک طی کرد. ما بیش از بیست رقابت بین المللی را سپری کردیم تا بتوانیم چهار سهمیه المپیک را بدست آوریم.

وی افزود: متاسفانه یک سهل انگاری ناخواسته از سوی بهمن عسگری موجب شد که یکی از سهمیه های ما در بخش آقایان از دست برود. واقعا باعث تاسف است که برای ورزش ما و کاراته از وجود بهمن عسگری در المپیک محروم شد. عسگری یکی از بهترین، با اخلاق ترین و نجیب ترین ورزشکاران ما بود که به واسطه یک اشتباه المپیک را از دست داد.

طباطبایی ادامه داد: کل جامعه کاراته متحد و همدل پشت قهرمانان ما هستند تا با یاری خدا در المپیک‌ توکیو بتوانند بهترین نتیجه را کسب کنند، ظرفیت های کاراته بسیار زیاد است و امیدواریم سجاد گنج زاده، حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار بهترین عملکرد را در المپیک داشته باشند.

پس از صحبت سرمربیان تیم ملی، ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی مردان هم هم در حضور مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک عنوان داشت: برای من همیشه منافع ملی در اولویت بوده و با توجه به اتفاقاتی که در تیم ملی مردان افتاد، وظیفه خود دانستم با اینکه سهمیه المپیک را کسب نکردم در تمینات تیم ملی حضور پیدا کنم.

وی افزود: همه ما در کنار سجاد گنج زاده هستیم تا او بهترین عملکرد را در المپیک داشته باشد، موفقیت سجاد گنج زاده درالمپیک موفقیت همه ماست.

حمیده عباسعلی کاپیتان تیم ملی بانوان نیز در صحبت هایش اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به المپیک باید تمام تمرکز خودمان را روی بازی ها بگذاریم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم. کاراته ما از بهترین های جهان است و با نتایجی که در المپیک کسب می کنیم این مهم را به اثبات خواهیم رساند.

در بخش پایانی تمرین، وزیر ورزش و جوانان نیز اظهار داشت: می دانیم در این دو سال کاراته چه سختی هایی را برای کسب سهمیه المپیک متحمل شده است. شما قدم به قدم جلو رفته اید و در نهایت موفق شدید سه سهمیه را بدست آورید.

وی افزود: امروز در کنار شما حضور پیدا کردیم تا بدانید مجموعه وزش در کنار شماست و فارغ از هر نتیجه ای که در المپیک کسب کنید، تمام کاراته کاها از نظر قهرمان هستند.

وزیر ورزش با تشکر ویژه ای از ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته ادامه داد: وی با روحیه جوانمردی در خدمت تیم‌ملی است و این رفتار موجب شده پورشیب نه تنها برای کاراته بلکه برای کل جامعه ورزش الگو باشد.

سلطانی فر در پایان خطاب به کاروان اعزامی کاراته ایران به المپیک گفت: قلب همه مردم ایران با شماست، بدون استرس و دغدغه در المپیک حاضر شوید و امیدواریم با دعای خیر مردم بهترین عملکرد را داشته باشید.

سلطانی‌فر: کاتاکاهای ایران در المپیک فارغ از هر نتیجه‌ای قهرمانند

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

برد پرگل یاران «آزمون»؛ پیروزی آتالانتا با طعم صدر جدول

به گزارش ایرنا، هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ در گروه‌های …