سلطانی‌فر: منتظر تاریخ‌سازی دوباره تیراندازان در المپیک ۲۰۲۴ هستیم

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی فر در مراسم قدردانی از تیراندازان شرکت کننده در المپیک توکیو اظهار داشت: آوردگاه  المپیک‌ میدان برترین و بهترین  ورزشکاران است و برخلاف بازی‌های آسیایی، جهانی و بین ‌المللی که ورزشکاران می توانند به راحتی شرکت کنند، در المپیک مراحل زیاددی از رکورد و امتیاز گرفته تا سهمیه باید طی شود تا یک ورزشکار به المپیک راه یابد.

وی در ادامه افزود: بیش از ۱۱ هزار ورزشکار از بین ۳۰۰ هزار ورزشکار جهان مجوز حضور در المپیک را کسب کردند. بعد از بازی های آسیایی جاکارتا کار بسیار منظم و منسجم آغاز شد و در قالب ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک تدابیر اتخاذ شد تا ورزشکاران سهمیه لازم را کسب کنند. امسال ایران رکورد کسب سهمیه را ایران در پایان ۱۶ دوره شکست.

وی ادامه داد: در ۱۶ دوره قبلی هرگز تعداد سهمیه ها به عدد ۶۸ نرسیده بود و با وجود کم شدن ۲ سهمیه به دلایلی با ۶۶ ورزشکار در توکیو حضور یافتیم.

وزیر ورزش وجوانان تاکید کرد: کار ۶۴ ورزشکار ما در المپیک توکیو تاکنون به پایان رسیده و فردا ۲ شانس در کاراته داریم. در تیراندازی می توانستیم با این آمادگی، انسجام و اراده ورزشکاران مدال بگیریم. ژدر تکواندو و شمشیربازی شانس مدال داشتیم.

وی ادامه داد: در کشتی پتانسیل مدال بیشتری داشتیم. در وزنه برداری هم شانس یک مدال دیگر داشتیم. یزدانی، قهرمان کشورمان در فاصله ۱۵ ثانیه مدال طلا را با نقره عوض کرد. تیراندازی بیشترین سهمیه بانوان را کسب کرد.  از ۵ تا ۶ ماه قبل خیلی امیدوار بودم که در تیراندازی مدال بگیریم. فروغی ورزشکار مودب، متین و بدون حاشیه است و با این سیره در رویدادهای بعد و المپیک‌پاریس نیز حماسه ساز خواهد بود. از سایر تیراندازان نیز تشکر می کنم. همه آنها زحمت کشیدند.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

برد پرگل یاران «آزمون»؛ پیروزی آتالانتا با طعم صدر جدول

به گزارش ایرنا، هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ در گروه‌های …