رییس فدراسین نجات غریق: پیگیر واکسیناسیون منجیان غریق هستیم 

به گزارش ایرنا، در جریان مجمع فدراسیون نجات غریق ‌و غواصی که امروز (چهارشنبه) برگزار شد، «مهدی حیدری» با بیان اینکه سال ۹۹ فدراسیون با تغییر و تحولات زیادی مواجه بود، اظهار داشت: سال گذشته اکثر فدراسیون ها تحت الشعاع کرونا بودند ما هم مستثنی نبودیم طوریکه برخی از بخش های تقویم اجرایی نشد با این حال فعالیت های پیش بینی شده زیادی به سرانجام رسید.

در ادامه حیدری گزارشی از اقدامات انجام‌شده در برگزاری دوره های آموزشی داوری و مربیگری غواصی و نجات غریق، انعقاد تفاهم نامه های همکاری، فعالیت فرهنگی و همچنین دیگر اقدامات انجام شده ارائه کرد.

به گفته وی برگزاری ۳۱۵ دوره نجات غریق به صورت آنلاین، ۲ دوره داوری نجات غریق، ۶ دوره مربیگری، ۷ دوره نجات غریق درجه ۲ همراه با برگزاری ۲۳۲ دوره غواصی دو ستاره، ۷۸ دوره غواصی ۳ ستاره، ۲۴ دوره امداد و نجات و ۱۹ دوره بازآموزی مدرسی غواصی از جمله فعالیت های اجرا شده بود.

وی همچنین از برگزاری مسابقه عکاسی از محیط زیست، امضای تفاهم نامه همکاری با فدراسیون ‌قایقرانی در راستای پاکسازی دریاچه آزادی یاد کرد.

در بخش دیگری از مجمع امروز و  در رابطه با تقویم ۱۴۰۰ به کارگاه ها و دوره های آموزشی و بازآموزی مدرسان و داوران نجات غریق و غواصی، برگزاری کارگاه های حقوقی و … اشاره کرد. 

وی همچنین به برگزاری هفته پیشگیری از غرق شدگی و فعالیت های گسترده انجام شده در این زمینه اشاره کرد. 

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی به آمار مغروقین اشاره کرد و اینکه طبق گزارش های آماری، تعداد مغروقین در استخرهای ورزشی نسبت به استخرهای کشاورزی کمتر است. وی در همین رابطه به طرح ایمن سازی استخرهای کشاورزی اشاره داشت.

حیدری همچنین یادآور شد که از این پس دوره ویژه مدیران اماکن آبی با همکاری فدراسیون نجات غریق و شنا برگزار می شود، وی در این بخش از حمایت های مهدی علی نژاد برای اجرایی شدن این طرح تقدیر کرد.

رئیس فدراسیون نجات غریق همچنین از مکاتبات این فدراسیون با وزارت ورزش و ستاد ملی مبارزه با کرونا برای واکسیناسیون منجیان غریق خبر داد و اینکه تلاش این است طرح موردنظر امسال به سرانجام برسد.

بنا به اعلام مهدی حیدری و با توجه به در پیش بودن مسابقات جهانی غواصی در ترکیه، رقابت های انتخابی تیم ملی مردادماه در جزیره کیش برگزار می‌شود.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

صالحی امیری: نباید انتظارات را از کاروان ایران در المپیک زمستانی بالا برد

به گزارش ایرنا، رضا صالحی امیری روز سه‌شنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی کودکان به …