رئیس هئیت : رونق فوتبال مازندران به اعتبارات ملی نیاز دارد

رحیم درزی خلردی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود : فوتبال از نظر کمیت و اهمیت اجتماعی در مازندران هم مانند کل کشور ورزش اول است و فقط طی یک سال در مازندران ۱۲ هزار کارت فوتبال صادر شده استٍ ،ده‌ها تیم از این استان در لیگ‌های مختلف کشور بازی می‌کنند و ده‌ها بازیکن مازندرانی در لیگ برتر حضور دارند ، اما متاسفانه از نظر داشتن زیرساخت اصلی فوتبال یعنی زمین با کیفیت در مازندران شرایط نامطلوبی داریم.

وی گفت : بر اساس آمارهای موجود در مازندران حدود ۳۰۰ باشگاه فوتبال فعالیت می‌کنند که تعداد تیم‌های متعلق به این باشگاه‌ها در رده‌های سنی مختلف به بیش از ۵۰۰ تیم می‌رسد. سالانه بین چهار تا پنج هزار مسابقه فوتبال در رده‌های سنی مختلف و لیگ‌های گوناگون شهرستانی، استانی و ملی برگزار می‌شود که طبیعتا مهم‌ترین نیاز برگزاری مناسب این مسابقات زمین باکیفیت است ، اما تعداد زمین‌هایی که حداقل‌ استانداردها را داشته باشند به تعداد انگشتان دو دست هم نمی‌رسد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی با توجه به تعدد تیم‌ها در مازندران ناچاریم هر زمینی که اندکی شرایط برگزاری مسابقه را داشته باشد ، به شکلی برای میزبانی از مسابقات آماده کنیم ، اما واقعیت این است که بسیاری از زمین‌های ما به شرایط جسمی بازیکنان آسیب می‌زنند. به خاطر نامناسب بودن زمین میزان مصدومیت‌های بازیکنان در مازندران بالاست و این وضعیت به کیفیت فوتبال ما آسیب می‌زند.

رئیس هیئت فوتبال مازندران تصریح کرد: انتظار ما از مسئولان و نمایندگان استان این است که به تناسب نیاز و موقعیت فوتبالی مازندران در کشور پیگیر تأمین اعتبارات ملی برای بهبود زیرساخت‌های فوتبالی و تجهیز زمین‌های موجود در مازندران باشند تا بتوانیم بخشی از زیرساخت‌های موجود را به حداقل‌های مورد نیاز برسانیم.

درزی خلردی خاطرنشان کرد: قطعا اگر کیفیت زیرساخت‌های ما ارتقا یابد خروجی بهتری از فوتبال استان خواهیم داشت. مهم‌ترین زیرساخت هم زمین با کیفیت است که انتظار داریم به بهبود وضعیت آن در سراسر استان توجه جدی شود.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

صالحی امیری: نباید انتظارات را از کاروان ایران در المپیک زمستانی بالا برد

به گزارش ایرنا، رضا صالحی امیری روز سه‌شنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی کودکان به …