تمجدید سایت فدراسیون جهانی بدمینتون از ثریا آقایی

به گزارش ایرنا، سایت فدراسیون جهانی بدمینتون پس از نخستین حضور بانوی بدمینتون ایران در بازی های المپیک و نخستین برد او در اولین دیدار نوشت؛ آقایی نخستین بانوی ایرانی رشته بدمینتون است که به بازی‌های المپیک توکیو راه یافته و به پیروزی رسیده.

در بخشی از این مطلب، ثریا آقایی درباره حضورش در بازی‌های المپیک و پیروزی مقابل حریف مالدیو گفت: از اینکه به‌عنوان یک دختر ایرانی در المپیک مسابقه می‌دهم، احساس غرور می‌کنم. من در اولین مسابقه خود پیروز شدم و این پیروزی برای من شگفت‌انگیز بود.

وی ادامه داد: این رقابت‌ها از سایر مسابقاتی که تا حالا تجربه کرده‌ام، متفاوت است، اینجا المپیک است و امروز رویای من به واقعیت تبدیل شد. آرزوی بعدی من هم پیروزی در المپیک بود که آن را هم به دست آوردم و در مسابقه بعدی تلاش می کنم تا عملکرد خوبی داشته باشم.

ملی‌پوش بدمینتون کشورمان با اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: به دلیل شیوع این ویروس همه مسابقات لغو شد و زمان سختی برای من بود. من همچنین از ناحیه زانوی راست آسیب دیدم و در چند ماه گذشته نتوانستم در هیچ تورنمنتی شرکت کنم. بازی‌های المپیک هم نخستین مسابقاتی است که پس از جراحی زانو رقابت می‌کنم. بعد از پنج ماه احساس غرور می‌کنم که می‌توانم بازی کنم و المپیکی شدم.

وی با بیان این مطلب که هشت سال در انتظار حضور در بازی‌های المپیک بوده است، خاطرنشان کرد: هر لحظه امیدوار بودم که در فهرست افراد حاضر در المپیک قرار بگیرم و از این موضوع خوابم نمی‌برد. زمانی که همراه برادرم بودم از فدراسیون با من تماس گرفتند و گفتند که نام من در لیست المپیکی‌هاست. من هم اشک ریختم و برایم شگفت‌آور بود. همه اعضای خانواده و خودم هشت سال منتظر این لحظه بودیم، چون این شانس را داشتم که در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ هم حضور داشته باشم، اما آسیب‌دیدگی زانوی مانع از حضورم شد.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

برد پرگل یاران «آزمون»؛ پیروزی آتالانتا با طعم صدر جدول

به گزارش ایرنا، هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ در گروه‌های …