استاندار کرمان: احداث مرکز استعدادیابی فوتبال در شرق کشور توجیه دارد

به گزارش ایرنا ، علی زینی وند شامگاه پنجشنبه در جریان بازدید از محل اجرای کمپ پروژه مرکز استعدادیابی شرق کشور در جمع خبرنگاران افزود: استان کرمان باوجود ظرفیت ها ازجمله نیروی انسانی و اقتصادی یکی از قطب ها در تمامی رشته های ورزشی به‌ویژه فوتبال تلقی می‌شود که باعث افتخار است.

وی با اشاره به نخستین سفر کاری شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال به استان کرمان گفت: پس از بررسی ها مقرر شد اجرای چند ایده برای شهرهای مختلف استان در دستور کار قرار گیرد و سفر امروز نیز به‌همین منظور صورت گرفته است.

نماینده عالی دولت در استان کرمان تصریح کرد: پس از جمع بندی با فدراسیون فوتبال، نمایندگان مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی مقرر شد که مرکز استعدادیابی برای جنوب شرق کشور در استان کرمان زیر نظر فدراسیون احداث شود.

وی یادآور شد: پس ازرایزینی های اولیه زمین اجرای طرح در جایی انتخاب شد (مجموعه ورزشی امام علی(ع)) که باوجود زیرساخت‌ها پس از کلنگ زنی ۴۰ درصد پیشرفت دارد.

زینی وند افزود: ساختار این پروژه فراهم شده، سازوکار آن را در استان انجام دادیم و زمین آماده واگذاری به فدراسیون فوتبال است و شرکت های بزرگ استان کرمان نیز در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود در این پروژه اعلام امادگی کردند.

وی عنوان کرد: این طرح به‌زودی با حضور نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و شرکت‌های این استان و نحوه مشارکت دستگاه‌ها مشخص می‌شود و سریعتر باید این کار را انجام دهیم.

زینی وند بیان داشت: اکنون صنایع بزرگ معدنی استان کرمان باشگاه هایی دارند که سال‌ها اعتبارات کلانی را برای خرید بازیکن به خارج استان منتقل می‌کنند در حالی‌که عمده بازیکنان و شاکله این تیم‌ها با وجود ظرفیت نیروی انسانی استان، باید بومی باشند و بازیکنان تکمیلی را از دیگر استان ها بیاوریم.

وی تاکید کرد: هیچ‌ استانی مثل کرمان ظرفیت راه اندازی مرکز استعدادیابی فوتبال را ندارد و به زودی سازو کار ساخت آن را اعلام می کنیم؛ همه کارهای قانونی این پروژه در استان کرمان انجام شده اما تا تعریف سازوکار نهایی آن را کلنگ زنی نکردیم.

استاندار کرمان افزود: صنایع و معادن از استان نمی‌روند و می‌توانند در آینده نیز از این ظرفیت استفاده کنند و فضای استان کرمان هم به نحوی نیست که دچار تغییر کامل شود، نمایندگان صاحب نام مجلس و اثرگذار شهر کرمان و صنایع و معادن بزرگ و فدراسیون فوتبال پای کار هستند و با تغییر دولت و مسئولان در اجرای این پروژه خللی ایجاد نمی شود.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

کشتی پر بیننده‌ترین رشته المپیک توکیو

به گزارش ایرنا و از فدراسیون کشتی، مرکز تحقیقات رسانه ملی آمار بینندگان المپیک ۲۰۲۰ …