اردوی انتخابی تیم ملی کوراش در نوشهر آغاز به کار کرد

سرپرست برگزاری اردوی تیم ملی کوراش روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: اردوی انتخابی تیم ملی کوراش امروز با حضور ۴۰ کوراش کار با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در شهر نوشهر شروع شد.

سعید زکی پور ادامه داد: روز شنبه با برگزاری مسابقه درون اردویی ۴۰ کوراش کار شرکت خواهند کرد و برای هر ۶ وزن ۲ ورزشکار برگزیده می شوند.

وی تصریح کرد: پس از پایان این رقابت ها ۱۲ کوراش انتخاب می شوند و اردوی آنها نیز تا ۱۱ روز آینده ادامه خواهد داشت.

سرپرست برگزاری اردوی تیم ملی کوراش افزود: در روز آخر اردوی نیز با نظر کادر فنی تیم ملی گوراش از بین ۱۲ کوراش کار، ۶ نفر برای عضویت در تیم ملی و شرکت مسابقات قهرمانی آسیا برگزیده می شوند.

مسابقات قهرمانی آسیایی کوراش شهریور ماه امسال در کشور ازبکستان برگزار خواهد شد.

امین عینعلی و محمدحسین باباییان از قائمشهر، محمدحسن الکایی از چالوس و امیرحسین اسماعیل لو از نوشهر، ابراهیم قجر، محمدعلی ترکتبار و بهنام آقاجان پور از نور و احسان هنردوست از محمودآباد کوراش کارهای مازندران حاضر در اردوی تیم ملی نوشهر هستند.

ورزش کوراش از جمله ورزش‌های باستانی و نزدیک به ورزش کشتی است و خاستگاه اولیه این ورزش در آسیای میانه و به ویژه در میان تاتارها است و در کشورهای مختلف جهان هم با اسامی گوناگون شناخته می‌شود.

در ایران، ورزش کوراش قرابت‌هایی با انواع کشتی‌های محلی و زورخانه‌ای در منطقه خراسان، گیلان، مازندران، کردستان و سیستان و بلوچستان، قزوین، منطقه آذربایجان، خوزستان و یزد دارد.

در کشتی کوراش، تمامی فنون، سرپا اجرا می‌شوند و فنون خاک در این رشته وجود ندارد. هر کدام از کشتی‌گیران کوراش لباسی به رنگ آبی و سبز و شلواری سفید رنگ بر تن دارند که از علامت‌های مشخصه این

ورزش در مقایسه با جودو است.

ازبک‌ها بنیانگذار این ورزش به سبک جدید آن هستند و آن را منتسب به پوریای ولی می‌دانند. تاکنون ۳۸ کشور به عضویت انجمن ورزش کوراش درآمده‌اند. 

مسابقات کوراش، مجموعا در چهار وزن برگزار می‌شود و انجام آن تابع نظم و قانون خاصی است. این ورزش در هر دو رشته زنان و مردان برگزار می‌شود.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

برد پرگل یاران «آزمون»؛ پیروزی آتالانتا با طعم صدر جدول

به گزارش ایرنا، هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ در گروه‌های …