ادامه قدرت‌نمایی بلژیک در یورو ۲۰۲۰

به گزارش ایرنا؛ این دیدار دوشنبه شب از گروه B یورو ۲۰۲۰ در شهر سنت‌پترزبورگ روسیه و با قضاوت «فیلکس بریش» آلمانی برگزار شد و با برتری دو بر صفر تیم مدعی بلژیک به اتمام  رسید.

بلژیک ۲ دیدار قبلی خود را با  برتری به اتمام رسانده و صعودش را قطعی کرده بود به همین دلیل «مارتینز» به چند بازیکن اصلی خود استراحت داده بود.

ادامه قدرت‌نمایی بلژیک در یورو ۲۰۲۰

در سوی دیگر، فنلاند که سه امتیاز اندوخته داشت برای کسب مجوز صعود، نیاز مبرمی به کسب امتیاز در این دیدار دشوار داشت.

در نیمه نخست روند بازی در اختیار بلژیک بود و این تیم مدعی حملات مختلفی را روی دروازه حریف ایجاد کرد اما موفق به گلزنی نشد. از سوی دیگر تیم فلاند به طور کامل روش تدافعی را در دستور کار داشت.

نیمه دوم هم با حملات  همه جانبه بلژیک ادامه یافت و فنلاند چاره‌ای به غیر از دفاع کردن نداشت.

در دقیقه ۶۴ «روملو لوکاکو» با گریز از مدافعان فنلاند موفق به گلزنی شد اما این گل با استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی آفساید و مردود اعلام شد.

۱۰ دقیقه پس از آن کرنر ارسالی بلژیک با ضربه سر «توماس فرمالن» همراه شد و توپ به دیرک برخورد کرد اما در ادامه توپ به دست دروازه‌بان فنلاند برخورد کرد و با اشتباه او تبدیل به گل شد.

ادامه قدرت‌نمایی بلژیک در یورو ۲۰۲۰

در دقیقه ۸۱ لوکاکو بالاخره گلزنی کرد و با استفاده از قدرت بدنی بالای خود و چرخشی زیبا، توپ را به تور دروازه حریف دوخت تا بلژیک به گل دوم برسد.

بلژیک با این پیروزی ۹ امتیازی شد تا مقتدرانه راهی دور بعدی شود  و فنلاند هم در امتیاز سه باقی ماند و در رتبه سوم جدول قرار گرفت تا شانس بسیار کمی برای صعود داشته باشد.

ترکیب بلژیک

کورتوآ، توماس ورمالن، دنایر، بویوتا، ناصر چادلی، اکسل ویتسل، کوین دی‌بروینه، تروسارد، جرمی دوکو، رملو لوکاکو و ادن هازارد

ترکیب فنلاند

لوکاس هرادکی، یونا تویو، آراجوری، شاگنسی، یوکا رایتالا، جری اورنن، روبین لود، تیم اسپارف، گلن کامارا، پویان پائولو و تیمو پوکی

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

صالحی امیری: نباید انتظارات را از کاروان ایران در المپیک زمستانی بالا برد

به گزارش ایرنا، رضا صالحی امیری روز سه‌شنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی کودکان به …