آزمون سخت تیم‌های فوتبال ساحلی یزد در لیگ کشور

تمرین ۲ نماینده فوتبال ساحلی یزد برای حضور در این رقابت‌های فشرده از ماه‌ها قبل زیرنظر کادرفنی و بازیکنان بومی و جذب شده از دیگر استان ها، طبق برنامه آغاز شد ولی به دلیل حریفان آماده و مدعی از سایر مناطق کشور کار مقاومت گلساپوش و ایفا سرام اردکان نسبت به گذشته سخت به نظر می‌رسد.

با توجه به سابقه خوبی که در فصول گذشته از تیم‌های یزد به خصوص از سوی مقاومت گلساپوش در رقابت‌ها سراغ داریم نسبت به دیگر نماینده استان در مواجه با رقبای شمالی و جنوبی آسان‌تر باشد ولی تا وضعیت تیم‌ها رونمایی نشود نمی‌توان ارزبابی دقیقی داشت ولی همه حریفان مدعی حضور قدرتمند در دیدارها هستند.

انتظار می‌رود نمایندگان فوتبال ساحلی استان یزد از همان ابتدای شروع لیگ در ۱۵ تیرماه جاری همراه با برنامه ریزی دقیق در تمامی مسابقات و شناخت از رقبای خود برای دفاع از جایگاه این رشته و افتخاری که در گذشته برای یزد کسبکردند با درایت و قدرت پای در میدان مسابقات بگذارند.

قطعا نمایندگان فوتبال ساحلی یزد در لیگ امسال ماموریت‌های فرهنگی و ورزشی خود را در خانه و بیرون از آن به خوبی انجام می دهند و باید مسوولان اجرایی، ورزشی و خبرنگاران و فعالان این بخش مهم نسبت به حمایت و تقویت تیم‌ها رسالت خود را برای همراهی و تداوم افتخارآفرینی انجام دهند.

این مسابقات در ۲ گروه پنج تیمی به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت برگزار می‌شود که در گروه اول تیم فوتبال ساحلی مقاومت گلساپوش با شهرداری بندرعباس، شهریار ساری، دریانوردان بوشهر و ایفاسرام اردکان هم‌گروه شد و در گروه دوم تیم‌های صنعت فرش حداد اصفهان، شاهین خزر رودسر، پارس جنوبی بوشهر، پاس گناوه و سپاهان سمنان حضور دارد.

در هفته اول رقابت‌ها در ۱۵ تیرماه جاری در افتتاحیه لیگ چهاردهم فوتبال ساحلی قهرمانی باشگاه‌های کشور تیم مقاومت گلساپوش در هرمزگان میهمان تیم شهرداری بندرعباس است و ایفا سرام اردکان دیگر نماینده یزد در ۲۱ تیرماه در بوشهر به مصاف دریانوردان این استان می‌رود.

۱۴ سال قبل باشگاه مقاومت گلسایوش در محله محمودآباد یزد راه‌اندازی شد و در این راستا فعالیت‌ رشته فوتبال ساحلی در استان آغاز شد .

هم‌اکنون وضعیت فوتبال ساحلی یزد در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و ۲ تیم این استان شامل گلساپوش و ایفاسرام اردکان در لیگ برتر باشگاه‌های کشور حضور دارد.

بازیکنان مقاومت گلساپوش یزد از جمله محمدعلی مختاری، سیدعلی ناظم ، حمید بهزادپور ، حمیدرضا دهقانی و عباس رضایی در تیم ملی عضویت دارند و تعدادی هم بارها به اردوهای مختلف ملی دعوت شدند.

محمدحسین میرشمسی سرمربی تیم گلساپوش یزد به خاطر شایستگی به مدت ۲۰ ماه سکاندار هدایت تیم ملی بود.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت هم اکنون۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار سازماندهی شده دارد.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

کشتی پر بیننده‌ترین رشته المپیک توکیو

به گزارش ایرنا و از فدراسیون کشتی، مرکز تحقیقات رسانه ملی آمار بینندگان المپیک ۲۰۲۰ …