یکشنبه 25 تير 16:48


رفتار عجیب یکی از معاونان سینمایی با کارگردان فیلم ویلایی‌ها

رفتار عجیب یکی از معاونان سینمایی با کارگردان فیلم ویلایی‌ها

منیر قیدی، کارگردان ویلایی‌ها قصد ندارد حالا حالاها به سراغ فیلم‌های دفاع مقدسی برود زیرا به گفته خودش هر وقت یاد بلاهایی که به سرش آمده، می‌افتد، تنش می‌لزرد.

منیر قیدی کارگردان فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» در گفت‌وگو با تسنیم از برخی ارگانهای انقلابی گلایه کرده است.

وی بدون اینکه نامی از این ارگانها ببرد، گفته است: «ویلایی‌ها» فیلمی بود که حدود 10 سال برای ساخت آن دویدم و دست یاری از ارگانهای مختلف برای ساخت آن طلبیدم، اما متأسفانه هیچ نهاد یا ارگانی به من کمک نکردند. در این مدت از اکثر افرادی که بودجه کلانی برای ساخت چنین فیلم‌هایی دارند جواب یک‌پارچه‌ای شنیدم؛ «نه».

ویلایی‌ها روایت زنانی است که در سالهای دفاع مقدس در مکانی نزدیک به جبهه‌های جنگ مستقر شده اند و سختی زندگی در منطقه را تحمل می‌کنند تا همسرانشان هر زمانی که توانستند بتوانند به راحتی در کنار خانواده‌شان چند ساعتی را سپری کنند.

وی به نحوه برخورد برخی ارگانهای انقلابی نسبت به فیلم ویلایی‌ها اشاره کرده است: جواب همه آن افراد در ارگانهای انقلابی این بود که «ما این موضوع را نمی‌خواهیم بسازیم یا بدان بپردازیم» و نکته جالب‌تر این است که می‌گفتند «چرا شما می‌خواهید چنین فیلمی را بسازید؟!». از همه مهمتر یکی از معاونان سینمایی کشور در دوره‌ای می‌گفت «تا زمانی که من پشت این میز هستم نمی‌گذارم شما این فیلم (ویلایی‌ها) را بسازید و...». من هم به او گفتم «صبر می‌کنم تا شما بروید، آن وقت فیلمم را خواهم ساخت».

قیدی در پاسخ به این سؤال که "امکان دارد بار دیگر دست به ساخت فیلم دفاع مقدسی بزنید؟" گفت: امکان دارد که دوباره فیلم دفاع مقدسی بسازم اما حالا حالا نه. به یک زمان طولانی نیاز دارم تا فراموش کنم بابت ساخت فیلم دفاع مقدسی چه بلا‌هایی بر سرم آمد. می‌دانید، الآن فکرش را می‌کنم تن و بدنم می‌لرزد، فیلم سختی بود. در یک شرایط طاقت‌فرسای 57 درجه کار کردیم. ما در این فیلم از پیرزن هفتادساله تا بچه شش‌ماهه بازیگر داشتیم. اگر فکر کنم موضوع نابی دارم می‌توانم آن را بسازم حتماً این کار را خواهم کرد، در ضمن قرار نیست به‌عنوان سازنده فیلمهای جنگی شناخته شوم. بعد از ویلایی‌ها پنج الی شش کار جنگی به من پیشنهاد شد، اما چون قرار نیست من از فیلم جنگی نان دربیاورم، قصد ندارم با فیلم جنگی کاسبی کنم، واقعاً چنین هدفی ندارم و این کار را نخواهم کرد، مگر اینکه قصه‌ای مثل ویلایی‌ها گریبانم را بگیرد و من متعهد شوم به قصه‌ای که آن را یافتم.

شب گذشته (شنبه 24 تیر 96) خبرگزاری تسینم از عوامل فیلم ویلایی در تالار ایوان شمس تقدیر کرده است.

 

ویلایی‌ها فیلمی به کارگردانی منیر قیدی، نویسندگی منیر قیدی و ارسلان امیری و تهیه‌کنندگی سعید ملکان است که در واپسین روزهای اردیبهشت ۱۳۹۵ با حضور طناز طباطبایی در اندیمشک کلید خورد و تیر ماه ۱۳۹۵ فیلمبرداری اش پایان یافت.

عوامل این فیلم:

بازيگران:

طناز طباطبایی، پریناز ایزدیار، آناهیتا افشار، علی شادمان، ثریا قاسمی، امیر علی ایمان وند، علیرضا داوری، هستی فرطوسی، سوگل و سوگند بارانی و آوین منصوری

سایر عوامل:

نویسنده: منیر قیدی، ارسلان امیری، کارگردان: منیر قیدی، مشاور کارگردان: محمد مهدی عسگرپور، مدیرفیلمبرداری: علی قاضی، مدیر تولید: محمدرضا منصوری، طراح چهره پردازی: سعید ملکان، طراح صحنه: مهدی موسوی، صدابردار: رشید دانشمند، طراح لباس: مه لقا ناقد، جلوه های ویژه میدانی: ایمان کریمیان، جلوه های بصری: هادی اسلامی، دستیار اول کارگردان: پانته آ حسینی، منشی صحنه: ندا قائدی مقامی، عکاس: امیر حسین شجاعی، دستیار فیلمبردار: آرش رمضانی، جانشین مدیر تولید: کیومرث عباسی، مدیران تدارکات: کاظم نامنی و فرهاد عسگری

 


منیر قیدی     ویلایی‌ها     معاونان سینما                                


chapta
آخرين اخبار
اخرین عناوین
صوت و فیلم
 
عکس های برگزیده