دوشنبه 20 ارديبهشت 16:19


کمیته پیگیری مطالبات جوانان تشکیل می‌شود

کمیته پیگیری مطالبات جوانان تشکیل می‌شود

رئیس خانه شهریاران جوان گفت: با توجه به افزایش آسیب‌های اجتماعی جامعه مدیریتی پیر چگونه می‌تواند مشکلات عمده جوانان را حل کند.

به گزارش فاطر نیوز">فاطر نیوز ، ابویی در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های هفته جوان اظهار داشت: متأسفانه صدای جوانان به اندازه کافی در نطفه خفه شده است و باید نیازهای جوانان بیان شود.

وی با اشاره به اینکه مطالبه‌گری نیازهای جوانان در هفته جوان یکی از برنامه‌های مهم ما است، گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی و دیگر حوزه‌ها نقش جوان به عنوان محور می‌تواند تأثیرگذار باشد

ابویی افزود: حدود 31 درصد جمعیت کشور جوانان هستند و بیش از 25 درصد جمعیت شهر تهران را نیز جوانان تشکیل می‌دهند و بخشی نیز جوانان مهاجری هستند که به تهران آمده‌اند.

رئیس خانه شهریاران جوان گفت: حضور این تعداد از جوانان در شهر تهران بمب انرژی، ظرفیت و توان است که باید بتوانیم در قالب‌های مختلف از آن بهره بگیریم.

وی بیان داشت: در سند برنامه ششم توسعه به جایگاه جوانان توجه ویژه‌ای نشده است و هیچ ظرفیتی در این بعد دیده نشده است.

ابویی به حوزه آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت:‌بحران آسیب‌های اجتماعی جوانان را تهدید می‌کند و در حال حاضر سن اعتیاد به شدت کاهش پیدا کرده و به سمت نوجوانان رفته است.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته جوان شهرداری تهران گفت: بیکاری و فقر منشأ بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی برای جوانان است.

وی با طرح سؤالی مبنی براینکه ما چقدر زیرسازی اشتغال برای جوانان فراهم کرده‌ایم، گفت: در حال حاضر جوانان ایرانی شب‌ها به دلیل استفاده از رسانه‌های نوین بیدار و روزها خواب هستند.

ابویی افزود: عدم استفاده مناسب از رسانه‌های نوین و بدون محتوا موجب شده که جوان‌های پویا تبدیل به جوانان راکد و ساکن شوند.

وی بیان داشت: مهم‌ترین اوقات فراغت جوانان پس از فضای مجازی حضور در قهوه‌خانه‌ها است و اعتیاد نیز صرفاً دیگر برای آقایان نیست و دختران و خانم‌ها نیز دارای اعتیاد هستند.

رئیس خانه شهریاران جوان تأکید کرد: کاهش سن در خصوص مسائل غیر اخلاقی منشأ در فقر و نداشتن اشتغال است.

ابویی افزود: معضل طلاق در جامعه افزایش یافته است و در حال حاضر یک سوم  ازدواج‌ها به طلاق منجر می‌شود و در این خصوص مسئله فقط اقتصادی نیست بلکه باورها تغییر کرده‌ است.

وی گفت: در مسئله و مشکلات جوانان یک بخش به تنهایی نمی‌تواند عمل کند بلکه باید تمامی دستگاه‌ها حضور داشته باشند.

رئیس خانه شهریاران جوان ادامه داد: سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد که در توسعه آبادانی و شهروندی دخیل هستند امروز در حوزه جوانان چه برنامه‌هایی را ارائه کرده‌اند.

ابویی به تشکیل کمیته پیگیری مطالبات جوانان اشاره کرد و گفت: جامعه مدیریتی پیر چگونه مشکلات جوانان را حل می‌کند.

وی افزود: امروز اگر می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی صورت بگیرد باید به جوانان توجه ویژه‌ای شود.

رئیس خانه شهریاران جوان خاطرنشان کرد: چرا وام خودرو برای دوردور جوانان داده می‌شود ولی وام کم‌بهره برای اشتغالزایی داده نمی‌شود.

ابویی افزود: جای جوانان در فرهنگسراها خالی است  و در حوزه آموزشی، فرهنگی، هنری باید بیشتر از جوانان استفاده شود.

وی یادآور شد: اولین ستادی گردشگری جوانان از طریق 137 آغاز به کار کرده است و جوانان در حوزه برنامه‌های جهادی و خیریه نیز فعالیت چشمگیری داشته‌اند.

ابویی پیشنهاد داد کمپین حذف «به من چه» توسط جوانان ایجاد شود تا بتوانند مطالبات خود را دریافت کنند.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته جوانان شهرداری تهران گفت: روز 23 اردیبهشت در بوستان آب و آتش افتتاحیه هفته جوان برگزار می‌شود.
chapta
آخرين اخبار
اخرین عناوین
صوت و فیلم
 
عکس های برگزیده