شنبه 21 فروردين 11:34


اعلام برنامه مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال

اعلام برنامه مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال

مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال سال 2016 از 23 تا 28 تیرماه پیگیری خواهد شد.

به گزارش فاطر نیوز،  به نقل از سایت فدراسیون والیبال، مرحله مقدماتی سطح یک لیگ جهانی با حضور 12 تیم از 27 خرداد تا 13 تیرماه پیگیری می‌شود و پس از پایان مرحله گروهی، 5 تیم برتر جدول به همراه لهستان به عنوان میزبان به مرحله نهایی صعود می‌کنند.


تیم های فرانسه، ایتالیا، استرالیا، روسیه، آمریکا، برزیل، ایران، آرژانتین، صربستان، بلغارستان، بلژیک و لهستان 12 تیم شرکت کننده در سطح یک لیگ جهانی 2016 هستند که در سه گروه متفاوت و در سه هفته با یکدیگر مسابقه می دهند، اما نتایج عملکرد آنان در یک جدول منظور خواهد شد.

5 تیم اول به همراه لهستان میزبان مرحله نهایی، 6 تیم مرحله نهایی لیگ جهانی 2016 را تشکیل می دهند. در سه سال گذشته چهار تیم برتر به همراه قهرمان سطح دو به مرحله نهایی صعود می کردند، اما امسال قهرمان سطح دو، تنها جواز حضور در سطح یک لیگ جهانی سال آینده را به دست می آورد.

رقابت های مرحله نهایی لیگ جهانی امسال در مدت 6 روز پیگیری خواهد شد که سه روز نخست (چهارشنبه 23 تا شنبه 25 تیرماه) به دور مقدماتی این مرحله اختصاص دارد.

در این مرحله تیم های لهستان (میزبان) با تیم های سوم و چهارم جدول مقدماتی در گروه A و سه تیم اول، دوم و پنجم جدول دور مقدماتی در گروه B قرار می گیرند.

پس از سه روز مسابقه تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند و تیم های سوم از دور مسابقات حذف می شوند. تیم های شرکت کننده روز یکشنبه 26 تیرماه استراحت دارند.

مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی سال 2016 روز دوشنبه 27 تیرماه انجام می شود و تیم های اول و دوم گروه های A و B به صورت ضربدری با هم بازی می کنند تا تیم های برنده به دیدار نهایی و بازنده به مسابقه رده بندی که روز سه شنبه 28 تیرماه برگزار می شود، صعود کنند.

پس از مشخص شدن رتبه های اول تا ششم لیگ جهانی سال 2016، دو میلیون و 100 هزار دلار پاداش به آنان تعلق خواهد گرفت که جدول آن به قرار زیر است:

1-  قهرمان لیگ جهانی سال 2106 : یک میلیون دلار
2-  نایب قهرمان : 500 هزار دلار
3-  تیم سوم: 300 هزار دلار
4-  رتبه چهارم : 150 هزار دلار
5-  تیم های پنجم و ششم: 75 هزار دلار
chapta
آخرين اخبار
اخرین عناوین
صوت و فیلم
 
عکس های برگزیده