سه شنبه 17 فروردين 14:57


دلایل افزایش قیمت سکه درروز سه شنبه

دلایل افزایش قیمت سکه درروز سه شنبه

رئیس اتحادیه طلا و جواهر، دلیل اصلی افزایش قیمت سکه به یک میلیون و ۲۵ هزار تومان را بالا رفتن قیمت جهانی طلا و دلار در بازار داخلی اعلام کرد و گفت: تقاضای جهانی برای خرید طلا بالا رفته است.

به گزارش فاطر نیوز به نقل از مهر محمد کشتی آرای درباره دلایل اصلی افزایش قیمت سکه در روز جاری نسبت به روز گذشته گفت: قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز نسبت به روز گذشته با افزایش (طی یکی دو ساعت اخیر) مواجه شده است به طوریکه نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی که دیروز ۱۲۲۶ دلار بود امروز با افزایش ۸ دلاری به ۱۲۳۴ دلار رسیده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر افزود: همچنین قیمت هر دلار در بازار داخلی بالا رفته به طوری که این نرخ که دیروز ۳۴۶۰ تومان بود با افزایش ۲۰ تومانی به ۳۴۸۰ تومان در روز جاری رسیده است، بنابراین این دو عامل باعث افزایش قیمت سکه از یک میلیون و ۱۷ هزار تومان (قیمت پایان وقت دیروز) به یک میلیون و ۲۵ هزار تومان در روز جاری رسیده است.  

وی با اشاره به اینکه تغییرات قیمت جهانی طلا در طول روز اتفاق می افتد، افزود: گرچه قیمت طلا دیروز رو به کاهش گذاشته بود، اما نرخ آن امروز بالا رفت. دلیل افزایش نرخ طلا در بازارهای جهانی نیز به کاهش قیمت نفت باز می گردد که باعث تضعیف ارزش دلار و افزایش قیمت اونس جهانی شده است.

کشتی آرای در عین حال اظهارداشت: در شرایط رکود اقتصادی، طلا با ارزش ترین سرمایه گذاری است و در حال حاضر تقاضای جهانی برای خرید طلا بالا رفته است.

وی اضافه کرد: اوضاع اقتصادی دنیا مساعد نیست و در پی کاهش ارزش دلار نسبت به سایر ارزها این اتفاقات رخ داده است. چشم انداز کلی نیز قابل پیش بینی نیست، حتی نمی توان وضعیت بازارهای طلا و سکه را برای یک روز بعد پیش بینی کرد.

 


طلا     سکه     ارز     قیمت نفت                            


chapta
آخرين اخبار
اخرین عناوین
صوت و فیلم
 
عکس های برگزیده