جمعه 29 خرداد 18:15


برنامه نماینده هلندی برای انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام در اولین روزهای ماه رمضان

برنامه نماینده هلندی برای انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام در اولین روزهای ماه رمضان

یکی از نمایندگان پارلمان هلند قصد دارد روز شنبه «برای دفاع از آزادی بیان»، کاریکاتورهایی از پیامبر عظیم‌الشأن اسلام را در یک برنامه تلویزیونی به نمایش بگذارد.

به گزارش فاطر نیوز به نقل از فارس چند ماه پس از حمله به دفتر مجله موهن «شارلی» در پاری و به راه افتادن سریال 3 روزه خونین در پایتخت فرانسه، حالا یکی از نمایندگان مجلس هلند قصد دارد کاریکاتورهای دیگری از پیامبر اسلام به نمایش بگذارد.

بر اساس گزارش روزنامه مصری الاهرام، حزب متبوعه «گیرت ویلدرز» اعلام کرده که این کاریکاتورها روز شنبه در یک برنامه تلویزیونی به نمایش گذاشته خواهد شد.

ویلدرز هم خود اعلام کرده که این کار را برای دفاع از آزادی بیان و در پی حمله ماه گذشته دو مرد مسلح به نمایشگاه کاریکاتورهای ضداسلامی انجام می‌دهد.

این گزارش می‌افزاید که در پی این خبر، به سفارت‌خانه‌های هلند در سرتاسر جهان نسبت به احتمال واکنش خشونت‌بار هشدار داده شده است.

مقامات هلند هم اعلام کرده‌اند که این اقدام ویلدرز می‌تواند 4 سال ممنوع‌التصویری برای وی به دنبال داشته باشد.

این اولین اقدام بحث‌برانگیر گیرت ویلدرز نیست، وی پیش از این هم در سخنانی گفته که ترتیب قانونی کم شدن تعداد شهروندان مراکشی‌الاصل را خواهد داد؛ پس از این سخنرانی، آقای نماینده به ایراد سخنان نژادپرستانه محکوم شده بود.
chapta
آخرين اخبار
اخرین عناوین
صوت و فیلم
 
عکس های برگزیده